
Jaka powinna lub nie powinna być szkoła? Zastanawiając się nad wyzwaniami dla edukacji przyszłości, wsłuchiwaliśmy się w głosy wielu środowisk: osób, które się uczą i które nauczają, tych, którzy szkoły budują i tych, którzy piszą o nich książki. Wystawa była wielowątkową opowieścią, która łączyła podstawowe dane liczbowe dotyczące szkolnictwa, projekty architektoniczne, zdjęcia i prace artystyczne.
Głównym wyzwaniem projektowym było przekazanie bardzo dużej ilości treści (tekstów, danych, ikonografii, statystyk) w dostępnej i komunikatywnej formie. Dzięki ścisłej współpracy z zespołem kuratorskim, która trwała od wczesnego etapu powstawania wystawy, udało nam się opracować hierarchię treści, uporządkować dane, stworzyć serię diagramów i infografik oraz zaaranżować prace artystyczne w taki sposób, aby były one dopełnieniem edukacyjnej warstwy ekspozycji.
Współpraca ze środowiskiem uczniów i uczennic, którzy współtworzyli merytoryczną warstwę wystawy, pozwoliła nam na przekształcenie wypracowanych przez nich treści w instalacje artystyczne operujące językiem sztuk wizualnych.
© świetlik • chodziński • łygońska, all rights reserved